REGULAMIN SPRZEDAŻY
§ 1.
Postanowienia wstępne
1. PHU AGRO-CAMI Kamil Zalewski z siedzibą ul. 11 Listopada 9, 18-312 Rutki Kossaki, NIP 7231547937, REGON 369238069, powiat zambrowski, województwo podlaskie.
2. Niniejszy Regulamin skierowany jest do Klientów korzystających ze Sklepu i określa zasady korzystania ze Sklepu oraz zasady i tryb zawierania Umów Sprzedaży z Klientem.
§ 2 .
Definicje
Sprzedawca – Kamil Zalewski, przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą PHU AGRO-CAMI Kamil Zalewski wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministra Rozwoju i Finansów pod numerem NIP 7231547937, REGON 369238069 , siedziba ul. 11 Listopada 9, 18-312 Rutki Kossaki, powiat zambrowski, województwo podlaskie.
Kupujący – osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, a w wypadkach przewidzianych przez przepisy powszechnie obowiązujące także osoba fizyczna posiadająca ograniczoną zdolność do czynności prawnych, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej.
Sklep – obiekt prowadzony przez Sprzedawcę pod adresem miejsca wykonywania działalności gospodarczej.
Towar – dostępna w Sklepie rzecz ruchoma, będąca przedmiotem umowy sprzedaży pomiędzy Kupującym a Sprzedawcą.
Dowód zakupu – paragon fiskalny, faktura VAT lub inny dowód potwierdzający zakup Towaru.
Zamówienie – oświadczenie woli Kupującego, stanowiące ofertę zawarcia umowy sprzedaży Towaru ze Sprzedawcą.
Dni robocze – dni od poniedziałku do soboty za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Regulamin – niniejszy regulamin.
§ 3.
Kontakt ze Sprzedawcą
Telefon: 500561331
Adres siedziby: ul. 11 Listopada 9, 18-312 Rutki Kossaki
Adres do korespondencji: ul. Przemysłowa 8, 18-312 Rutki Kossaki
Adres e-mail: biuro@agro-cami.pl
§ 4.
Zakupy w Sklepie i realizacja Zamówienia
1. Ceny towarów widoczne w Sklepie są całkowitymi cenami za towar, w tym zawierają podatek VAT.
2. Złożenie zamówienia jest tożsame z zawarciem umowy sprzedaży pomiędzy Kupującym a Sprzedawcą.
3. Złożenie zamówienia indywidualnego na towar, który nie znajduje się na terenie sklepu może odbywać się osobiście lub telefonicznie.
4. Kupujący składający indywidualne zamówienie obowiązany jest podać swoje dane, tj. imię i nazwisko lub nazwę, adres i numer NIP.
5. Kupujący może odebrać towar osobiście lub przez upoważnioną przez niego osobę w Sklepie w godzinach jego otwarcia.
6. W przypadku złożenia zamówienia indywidualnego, towar będzie gotowy do odbioru we wskazanym terminie realizacji zamówienia.
7. Sprzedawca jest obowiązany do dostarczenia towaru bez wad.
8. Termin realizacji zamówienia wskazany jest przez Sprzedawcę.
9. Kupujący żądający wystawienia faktury VAT jest obowiązany podać swoje dane osobowe, tj. imię i nazwisko lub nazwę, adres i numer NIP.
10. W przypadku złożenia zamówienia na Towar, który ze względu na swoją specyfikę wymaga wcześniejszego opłacenia, Sprzedawca przystąpi do realizacji zamówienia po jego opłaceniu.
11. W sytuacji, gdy w ramach jednego zamówienia Kupujący zakupił towary o różnym terminie realizacji, zamówienie zostanie zrealizowane w terminie właściwym dla towaru o najdłuższym terminie.
12. Sprzedawca obowiązany jest do udzielenia na żądanie Kupującego jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji w języku polskim, o sprzedawanym towarze, zawierających nazwę producenta lub importera, znak bezpieczeństwa i zgodności, informacje o dopuszczeniu do obrotu w Polsce, określenie energochłonności (gdy rodzaj towaru na to pozwala), bądź inne dane, jeśli jest to konieczne.
§ 5 .
Płatności
1. Sprzedawca wydaje Kupującemu towar, który Kupujący jest obowiązany odebrać i zapłacić cenę w gotówce lub przelewem na wskazany na fakturze VAT wystawionej przez Sprzedawcę rachunek bankowy, w terminie w niej określonym.
2. Sprzedawca wraz z Towarem wydaje dowód zakupu określony w § 2 Regulaminu.
3. Kupujący niebędący konsumentem w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku - Kodeks Cywilny (Dz. U. z 2023 r. poz. 326), w celu realizacji Zamówienia upoważnia Sprzedawcę do wystawiania faktury VAT bez podpisu odbiorcy.
4. W przypadku zwłoki z zapłatą ceny, Sprzedawca uprawniony jest do wysłania powiadomienia w formie SMS, e-mail lub kontaktu telefonicznego, a w razie uporczywej zwłoki do wysłania przedsądowego wezwania do zapłaty.
5. Sprzedawca informuje, że w przypadku niektórych towarów ze względu na ich specyfikę, możliwe jest złożenie zamówienia po wcześniejszym jego opłaceniu.
§ 6.
Prawo odstąpienia od umowy
1. Uprawnienie do zwrotu towaru zakupionego bezpośrednio w sklepie nie przysługuje i może mieć miejsce wyłącznie po wyrażeniu uprzedniej zgody przez Sprzedawcę.
2. Kupujący, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, ma prawo odstąpić od niej bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia.
3. Kupujący może odstąpić od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa poprzez złożenie stosownego oświadczenia. Jego forma może być dowolna. Dla celów dowodowych zaleca się formę pisemną.
4. W razie odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa uważa się umowę za niezawartą.
5. Wobec niektórych umów zawartych na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa nie stosuje się ustawy o prawach konsumenta, czyli Kupujący nie ma tu prawa odstąpienia od umowy, dotyczy to następujących umów:
-
o świadczenie usług, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Kupującego, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy,
-
dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi Sprzedawca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy,
-
których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Kupującego lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
-
których przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia,
-
których przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli po dostarczeniu opakowanie zostało otwarte przez Kupującego,
-
których przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami,
-
których przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, za które cena została uzgodniona przy zawarciu Umowy sprzedaży i dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni, a ich wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi Sprzedawca nie ma kontroli,
-
w których Kupujący wyraźnie żądał, aby Sprzedawca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji. Jeżeli Sprzedawca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania Kupujący żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji - prawo odstąpienia od umowy przysługuje Kupującemu w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy,
-
których przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli po dostarczeniu opakowanie zostało otwarte przez Kupującego,
-
dostarczania dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę,
-
umów zawartych w drodze aukcji publicznej,
-
o świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w zawartej umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi,
-
o dostarczanie treści cyfrowych, niezapisanych na materialnym nośniku, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Kupującego przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu przez Sprzedawcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.
6. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje podmiotowi innemu niż Konsument.
7. Uprawnienia do odstąpienia od umowy - do umów zawieranych na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa nie stosuje się, jeżeli Kupujący jest zobowiązany do zapłaty kwoty nieprzekraczającej 50 zł (pięćdziesięciu złotych).
§ 7.
Reklamacje
1. W przypadku wystąpienia wady Towaru Kupujący ma możliwość reklamowania wadliwego Towaru na podstawie uregulowanej w Kodeksie cywilnym rękojmi lub gwarancji, o ile gwarancja została udzielona.
2. Reklamację można złożyć w dowolnej formie. Dla celów dowodowych zaleca się jej złożenie w formie pisemnej, ze wskazaniem danych osobowych Kupującego, daty zawarcia umowy stanowiącej podstawę reklamacji, przedmiotu reklamacji z opisaniem zauważonego braku zgodności towaru z umową lub jego wadliwości i daty jej powstania, określeniem swojego żądania i dowodem zakupu lub jego kopią.
3. Korzystając z rękojmi Kupujący może, na zasadach oraz w terminach określonych w Kodeksie cywilnym:
-
złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny;
-
przy wadzie istotnej - złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy;
-
żądać wymiany rzeczy na wolną od wad;
-
żądać usunięcia wady.
4. Jeśli na towar została udzielona dodatkowo gwarancja, informacja o niej, a także o jej warunkach, jest dostępna w opisie produktu w Sklepie.
5. Sprzedawca zobowiązuje do składania reklamacji z tytułu rękojmi lub gwarancji bezpośrednio dostarczając Towar do siedziby Sklepu lub przesyłając go na adres Sklepu wskazany w § 3 Regulaminu.
6. Uprawnienia przyznane z tytułu rękojmi są niezależne od uprawnień z tytułu gwarancji.
7. Reklamacje dotyczące działania Sklepu Sprzedawca zobowiązuje składać bezpośrednio do niego lub kierować je na adres do korespondencji lub na adres e-mail wskazany w § 3 Regulaminu.
8. Rozpatrzenie reklamacji przez Sprzedawcę nastąpi w terminie do 14 dni.
§ 8.
Dane osobowe
1. Administratorem danych osobowych przekazanych przez Kupującego podczas korzystania ze Sklepu jest Sprzedawca.
2. Dane osobowe Kupującego przetwarzane są na podstawie umowy i w celu jej realizacji, zgodnie z zasadami określonymi w ogólnym rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) o ochronie danych (RODO). Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych przez Sprzedawcę zawiera polityka prywatności zamieszczona w Sklepie.
§ 9.
Postanowienia końcowe
-
-
Ogłoszenia, reklamy Sprzedawcy, cenniki i inne informacje o Towarach, podane na portalach społecznościowych Sklepu, w szczególności ich opisy, parametry techniczne i użytkowe oraz ceny, stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz. U. z 2014 r. poz. 121).
-
Wszelkie spory między Stronami rozstrzygane będą w sposób polubowny lub w obecności niezależnego i bezstronnego mediatora.
-
W przypadku braku możliwości polubownego rozwiązania sporu, w tym za pośrednictwem mediacji, właściwym będzie sąd właściwy dla siedziby Sprzedawcy.
-
Żadne z postanowień niniejszego regulaminu nie wyłącza lub w żadnym stopniu nie ogranicza uprawnień Kupującego wynikających z przepisów prawa.
-
W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie będą miały właściwe przepisy prawa, w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku - Kodeks Cywilny (Dz. U. z 2023 r. poz. 326) oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827 ze zm.).